KAMEROVÝ SYSTÉMKamerový systém je jedním z nejúčinnějších způsobů ochrany vnitřních i vnějších prostorů.

Kamerové systémy byly postupem času instalovány prakticky ve všech městech naší republiky pro zvýšení bezpečnosti a jako prostředek pro zjištění a dokumentování trestné činnosti a výtržnictví. S postupem času vstupují do firemní sféry i do našich domovů.

Kamerový systém zpracovává a zaznamenává obraz z venkovních či vnitřních kamer. Umožňují zároveň vzdálený přenos videa nebo statických obrazů z kamer přes jakoukoliv datovou síť. Hlavní úlohou kamerových systémů je monitorování vybraných míst. Kamerový systém ve svém okolí zajišťuje větší pocit bezpečí a zejména plní úlohu prevence.

Kromě toho plní tyto systémy funkci technického prostředku např. pro monitoring dopravní situace a koordinaci při krizových situacích. Kamerové systémy pomáhají například při objasňování pracovních úrazů v provozech, usnadňují také práci v autoservisech a na stanicích STK, pomáhají lékařům v čekárnách, avšak také např. identifikovat zloděje jak v obchodním centru, tak v menší prodejně.


Nejběžnější použití kamerového systému je však střežení prostorů firmy či domácnosti a okolí!


Kamerový systém je řešen na míru zákazníka a proto níže uvedeme návrhy kamerových systémů pro různé použití. Na základě požadavků zákazníka jsme schopni nabídnout přesně takové řešení, které bude maximálně vyhovovat konkrétním požadavkům, principům provozu kamerového systému a v neposlední řadě také jeho cenové dostupnosti.

Námi dodávané kamerové systémy jsou plně konfigurovatelné. Všechny prvky splňují požadované parametry a symotný systém je možné postupně upravovat dle vyžších nároků klienta. Je možné také upravit Váš stávající systém pro požadavky dnešní doby.


Možné rozdělení kamerových systémů

Podle funkcí a možností

- základní, pouze se zobrazením aktuálního stavu na monitoru,

- střední, se záznamem na digitálním rekordéru (DVR),

- vysoce komfortní systémy se záznamem na videoserveru s možným

zasíláním zpráv na mobilní telefon a inteligentního vyhledávání.


V prvním případě se jedná o systémy, používané pouze pro sledování, dnes již bežně nahrazované použitím IP kamer (samozřejmě dle velikosti).

Zde se jedná o samostatné kamery vybavené vnitřním webovým serverem. Ten slouží pro přístup na kameru a obraz z kamery je tak možné například zakomponovat do WWW prezentace. IP kamery je zpravidla možné pořídit pro připojení k běžné nebo bezdrátové síti. Dnešní IP kamery již nabízejí některé vlastnosti vyspělých systémů, např.detekce obrazu v obraze, uložení několika obrazů na vzdálený server apod.


Novinkou v této oblasti jsou IP kamery s polohováním objektivu. Na těchto kamerách je možné sledovat až 360° v okolí kamery (dle použitého typu). Nejzajímavější novinkou je kamera typu ICA-210 a ICA-600.

Stručný popis:

ICA-600

PTZ IP kamera s ovládáním natočení a náklonu objektivu. Rotace 360 stupňů, náklon 90 stupňů. Vysokorychlostní pohyb objektivu. Motion detection, email poplachy. Optický zoom 18x, digitální 12x (f=4,1-73 mm). Optický senzor SONY SuperHAD CCD.

ICA-210

Ethernet kamera s ovládáním natočení a náklonu objektivu. Rotace +120 až -180 stupňů, náklon +45 až -5 stupňů. PIR senzor na 5m. Bleskový přísvit LED. 1x LAN 10/100, přídavný port USB 2.0. Poplachový reproduktor, poplachy zasílané emailem, ukládání přes FTP nebo USB disk. Záznam zvuku. Kalendář povolení přístupů, tři uživatelské úrovně. Kameru je možné pořídit v bezdrátové verzi která neobsahuje poplachový reproduktor.

POZOR: U ICA-600 se již jedná o profesionální řešení v tomto oboru.


Popis kamerového systému


Digitální záznamové zařízení

 

Pro záznam a vyhodnocení obrazu z kamer se používají vícevstupá digitální záznamová zařízení (DVR) nebo počítačové kamerové systémy pracující v multiplexním režimu. Jejich součástí je elektronický přepínač (multiplexer), který umožňuje při živém sledování i při přehrávání záznamu zobrazit více kamer jednotlivé kamery nebo v plném rozlišení na celé obrazovce. Tato zařízení mají řadu doplňkových funkcí, jako např. nahrávání na základě detekce pohybu v obraze – tato funkce nemá význam při použití pohyblivých kamer.

V případě DVR a však jedná o systémy, které není možné rozšiřovat. Je to hlavně omezený počet vstupů. Je prot nutné tyto systémy vybírat v případě, že již nepředpokládáte rozšíření Vašeho kamerového systému.

 

Počítačový střežící kamerový systém

 

Základním stavebním prvkem kamerového systému je zpravidla PC sestava, která splňuje parametry pro použití.Jedná se zejména o hardwarové nároky počítačového kamerového systému. pro správnou funkci střežícího systémuje použitá sestava určena pouze pro kamerový systém.

Počítačový kamerový systém je zpravidla tvořem 1-4 kartami a to dle použitého výrobce dalšími rozšiřujícími kartami. Maximální počet kamer na jedno PC je 16. V některých případech je systém do dodáván na modulech IDE flash.

Systém samotný lze prakticky velmi dobře rozšiřovat. V případě vytváření rozsáhlejších kamerových systémů je možné jednotlivé systémy na různých místech spojovat skrze počítačové sítě (internet).

 

Základní představu o kamerovém systému si může udělat každý zákazník sám.

Je nutné určit umístění kamerového serveru s ohledem na dostupnost připojení na internet a v dosahu napájení. V dalším kroku je nutné určit umístění kamer pro nejlepší obazový záběr a spočítat vzdálenosti kamer od kamerového serveru. Dále zvolíme druh kamer ( barevné či černobílé ) a vhodné objektivy pro kamery. Pro správné snímání kamer záleží ve velké míře na typu použitého objektivu na kameře. Při použití ve venkovním prostředí je ještě nutné použít vyhřívané kryty pro zimní období. Kamerové kryty budou ve velké míře plnit preventivní úlohu kamerového systému!


Celková instalace je však poměrně náročná, je lepší svěřit ji prověřené firmě. Instalační firma Vám také může nabídnout z několika možných variant systému, dle Vašich požadavků.

Můžeme Vám také vytvořit samoinstalační sadu kamerového systému dle Vašich potřeb. Některé instalační podmínky však nelze přesně zhodnotit pouze dle popisu nebo fotografií.


OCHRANA MAJETKU

Nabízíme také zajištění objektů pomocí elektronického zabezpečovacího systému (EZS). Systém je možné využít jak pro firemní účely, tak pro domácnosti.


Ukázkové projekty:


 

Příklad jednoduchého monitorovacího systému pro čekárny lékařů


Pro lékaře může být důležité mít přehled o dění v čekárně. To umožňuje použití jednoduchého kamerového sledovacího systému, který je složen z jedné nebo více kamer v prostoru čekárny a monitoru v ordinaci lékaře. Zpravidla je každá ordinace vybavena počítačem,a proto zde můžeme použít následující řešení:


 1. IP kameru – použitím IP kamery je možné sledovat čekárnu v okně prohlížeče. Toto použití umožňuje například sledování na více PC ( např. u sestry ). Při zpřístupnění pacientům je možné alespoň částečně eliminovat návaly v čekárně. Pacienti sledují aktuální stav lidí v čekárně a nemusejí čekárnu zbytečně zaplňovat.

 2. převodník videosignálu - použitím jednoduchého převodníku lze využít monitor počítače bez nutnosti zásahu do hardware a software počítače. Lékař může během práce na PC stisknutím přepínače na převodníku přepnout na monitor obraz z kamery. Po opětovném přepnutí se na obrazovku vrátí původní program. Převodník lze použít pro klasické i LCD počítačové monitory. Používají se klasické kamery pro kamerové systémy.
  Převodníky lze využít i bez připojeného počítače – lze tak využít nepoužívaný monitor pro sledování obrazu z kamery.


Příklad jednoduchého použití pro střežení prostorů

 

Toto je dnes prakticky nejběžnější použití kamerových systémů.

Základem je v tomto návrhu kamerový PC server. Server je umístěn ve firmě a připojen k internetu.

Kamery jsou umístěny ve venkovním prostředí pro zastřežení prostoru vchodu. Kamera u vchdu do budovy je vybavena objektivem pro široký záběr a střeží zároveň příjezdovou cestu a bránu. Další tři kamery střeží okolí firmy ze zbývajících tří stran. Jedna z kamer je vzdálena více než 170 m, proto je zde nutné použít speciální kabel pro přenos signálu na delší vzdálenosti.

Přístup na obrazy z kamer má pouze vedení společnosti. Vedení má tedy vždy přehled o pohybu osob v okolí jejich společnosti a kamerový server je nastaven tak, aby bylo možné dohledat jednotlivé záznamy cca 1 měsíc nazpět. V případě zaplnění disku na určitou hodnotu (nastavitelné), se nejstarší záznamy automaticky nahrazují novými nahrávkami abychom předešli zaplnění disku.

Na kamerovém serveru je nastavena detekce pohybu na kamerových vstupech, proto kamerový systém automaticky nahrává pouze v tom případě, kdy se před kamerou něco děje.

Pokud by bylo třeba, je možné aby pověřené osoby mohly sledovat celý kamerový systém vzdáleně přes internet. Zároveň může kamerový systém při narušení sejmout obraz z kamer a odeslat ho na určený e-mail. Zasílá se nastavený počet obrázků.

Sledovat kamerový systém mohou samozřejmě jen určené osoby, které dostanou přístupové údaje. Zde již záleží na vnitřní politice firmy


Systém je možné podobným způsobem použít i uvnitř budovy, např. pro kontrolu výrobních procesů, dodržování použití pracovních pomůcek apod.


V případě, že máte zájem o montáž kamerového systému, specifikujte Vaše požadavky dle následujících parametrů:

Zvolte jaký druh systému Vám bude více vyhovovat:

 • drátový systém - doporučujeme (novostavba, vyšší nároky na stupeň zabezpečení)

 • bezdrátový systém (dražší, nutná přímá viditelnost, nestálé vlivy okolí)

Zvolte rozsah systému:

 • malý kamerový systém (byt, kancelář, sklep, chata)

 • střední kamerový systém (větší byt, komplex kancelářských prostor, sklady, rodinný dům apod.)

 • velký kamerový systém v kombinaci s dalšími systémy - zabezpečovací nebo přístupový systém


Co od kamerového střežícího systému očekávám:


 • sledování prostoru bez dalších požadavků

 • sledování prostoru, nahrávání na digitální médium, možnost dohledání pachatele

 • sledování prostoru, nahrávání na digitální médium, detekce pohybu

 • sledování prostoru, nahrávání na digitální médium, detekce pohybu, upozornění na Váš telefon, možnost sledování prostor přes internet nebo mobilní telefon

Dále popište, kolik místností se bude střežit, kolik má objekt vchodů a další detaily. Napište v jakém regionu se objekt nachází a kontakt na Vás.


Tyto informace prosím všechny zašlete na e-mail info@servis-pc.eu

Co nejdříve se s Vámi spojíme a navrhneme Vám optimální řešení. Můžeme pro Vás vytvořit samoinstalační sadu dle Vašich požadavků.

Těšíme se na kontakt s Vámi.


Pavel Valeš

3W.SERVIS-PC.EU

 

Novinky

 

Získali jsme certifikát společnosti Microsoft pro prodej speciálního SW pro školy a školská zažízení.

Jendá se o certifikát Authorised Education Reseller.

-

Získali jsme certifikát Partner+ společnosti D-Link a nyní Vám můžeme nabídnout speciální ceny na síťové produkty D-Link.

 

NOVÉ !!!

V případě nutnosti odvezeni Vašeho PC k nám do servisu za tuto službu neplatíte.

Zákazník platí pouze odvedenou práci!

 

Máte problém s PC? Potřebujete poradit?

Volejte: 775 120 877 nebo pište na e-mail: info@servis-pc.eu


© 3W.SERVIS-PC.EU | design&code Pavel Valeš